1 listopadaDzień Wszystkich Świętych jest dniem w którym szczególną pamięć okazać winniśmy tym dzieki którym jesteśmy dziś tymi kim jesteśmy – Polakami. Zapalając znicz poległym w walce o ojczyznę bohaterom, żołnierzom znanym i tym, których imiona zaginęły w wojennej zawierusze zastanawiamy się nad tym jak bardzo kochali tę ziemię na której dziś stoimy.

 Te chwile zadumy powinny przypomnieć nam o naszych obowiązkach względem bohaterów, względem naszej ojczyzny. Wspominając ich, pamiętając o ich poświęceniu musimy również kontynuować ich dzieło, walki o Polskę wolną i polską. Aby pamięć o nich nigdy nie zginęła, na nas spoczywa obowiązek przekazania wiedzy o ich heroizmie kolejnym pokoleniom. Na nas również spocznie ciężar oporu przeciwko tym, dla których cel stanowi upadek tego kraju, a którzy nie przychodzą już z czołgami i bagnetami ale bronią inną a równie niebezpieczną. Pamiętaj o poległych żołnierzach, zapal znicz bohaterom!Plakat

Akcja plakatowa która została przeprowadzona w okolicach stalowowolskich cmentarzy była zachętą do chwili refleksji nad wolnością i poświęceniem tych ludzi. Akcje takie organizowane są od dłuższego czasu przez różne organizacje narodowe w całej Polsce, w tym Młodzież Wszechpolską, Narodowe Odrodzenie Polski, ONR i inne a także niezależnych aktywistów. Mają na celu również pokazanie że bohaterowie żyją wciąż w świadomości nowego pokolenia Polaków, które tak wiele im zawdzięcza.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: