William Luther Pierce

pierce wWilliam Luther Pierce (III) urodził się 11 września 1933 roku w Atlancie w stanie Georgia jako pierwszy syn Williama L Pierca i Marguerite Farrell. Rodzina jego matki pochodziła z południowej arystokracji, jego ojciec był przez chwile reprezentantem rządu w sprawach transportu morskiego, następnie został właścicielem firmy ubezpieczeniowej. Zginął w wypadku samochodowym w 1942 roku. Po śmierci ojca rodzina Pierce’ów opuściła Atlante aby osiedlić się w Montgomery w Alabamie a następnie w Dallas w Teksasie. William od najmłodszych lat byl bardzo dobrym uczniem, ostatnie dwa lata szkoły średniej spędził w akademii wojskowej. Jako nastolatek interesował sie chemią, elektroniką, jego ulubioną dziedziną literatury była sience-fiction. W tym wieku jak wielu chłopców marzył by zostać astronautą. Po skończeniu szkoły w 1951 roku pracował m.in jako sprzedawca w sklepie obuwniczym. Zdobył stypendium, które pozwoliło mu podjąć naukę na Rice University w Houston. Naukę na tym uniwersytecie zakończył w 1955 roku jako fizyk. Pracował w Narodowym Laboratorium Los Alamos zanim ukończył szkołę, najpierw w Caltech, następnie na Uniwersytecie Colorado w Boulder, gdzie w 1962 zdobył doktorat z fizyki. Jako profesor-asystent uczył fizyki na Uniwersytecie Stanowym Oregon od 1962 do 1965 roku. William L Pierce był pięciokrotnie żonaty (mawiał że trudno być jednocześnie dobrym mężem i rewolucjonistą). Jego pierwszą żoną była Patricia Jones, która poznał w Kalifornijskim Instytucie Technologicznym. Wzięli ślub w 1957 roku, mieli dwóch synów, bliźniaków Kelvina i Erika urodzonych w 1962 roku. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1982 roku, tego samego roku Pierce ponownie sie ożenił. Jego nowa wybranką była Elizabeth Prostel, poznana w biurze National Alliance w Arlington w stanie Virginia. Małżeństwo to trwało zaledwie trzy lata, skończyło się wraz z przeniesieniem biura NA do zachodniej Virgini. Dwie następne żony Pierce’a były Węgierkami, w 1986 poślubił Olge Skerlecz,z którą rozstał się w 1990 by rok póżniej ożenić się z jej rodaczką Zsuzsannah. Poznal ją poprzez węgierski magazyn kobiecy w którym pracowała a w którym umieszczony został artykuł jego autorstwa. Po rozstaniu z nią był żonaty jeszcze raz.
Walka Williama Pierce’a rozpoczyna się w latach hippisowskiej rewolucji, ruchów praw obywatelskich i antywojennych protestów trwających w czasie wojny w Wietnamie. Trafnie rozpoznał on w ruchach praw obywatelskich narzędzia służące walce z białą społecznością Ameryki, wprowadzaniu zgubnej rasowej integracji. W ruchach tych jak i w ruchu antywojennym widoczne były duże wpływy komunistów. W pierwszym z nich główne skrzypce grali również Żydzi.
W 1966 Pierce rozpoczął współprace z liderem American Nazi Party Georgem Lincolnem Rockwellem. Pierce został redaktorem partyjnego magazynu National Socialist World. Oficjalnym członkiem ANP został dopiero po zabójstwie Rockwella w 1967.Wtedy też organizacja ta zmieniła nazwę na National Socialist White People’s Party. Pierce opuścił partie w 1970 i objął kontrole nad ugrupowaniem National Youth Alliance, które 4 lata później zmieniło nazwę na National Alliance.
Sojusz Narodowy pod przywództwem Pierce’a stał się najprężniej działającą organizacją skupiającą białych radykałów w USA. Dr Pierce był jednym z jej głównych ideologów, świetnym organizatorem i mówcą. Już we wczesnych latach 70-tych NA rozpoczęło nadawanie cotygodniowej audycji radiowej American Dissident Voices, wydawali również książki w wydawnictwie National Vanguard Books. Audycje dotyczyły problemów przetrwania białych ludzi, historii, aktualnych wydarzeń i propagowaniu prorasowych postaw. Są kontynuowane do dziś. NA wydaje dwa magazyny: najbardziej znany wśród fanów muzyki prawdziwej alternatywy magazyn Resistance, oraz polityczny magazyn National Vanguard.NA działał i nadal działa na wszystkich możliwych płaszczyznach propagandy, od wydawnictw politycznych, magazynów i książek do produkcji i dystrybucji płyt z muzyką poprzez wytwórnie Resistance Records. Organizacja była zarejestrowana jako Cosmotheist Community Church, co dawało jej też prawną ochronę zagwarantowana kościołom w USA.
Symbolem National Alliance został elhaz, znak runiczny oznaczający życie. Odnosi się to do misji grupy jaka jest wybawienie białej rasy od wpływów grup działających na jej szkodę, do ponownego odrodzenia białej dumy i budowania lepszej rzeczywistości dla białych ludzi.
Sławę przyniosły Pierce’owi powieści political-fiction: Dzienniki Turnera i Hunter. Opowiadające o losach przyszłej białej rewolucji oraz samotnego wilka stającego przeciwko multirasowemu społeczeństwu książki napisane w sposób wciągający, stały się hitem wśród białych radykałów w Ameryce. Początkowo drukowane w odcinkach Dzienniki doczekały się druku w formie książki i zostały przetłumaczone na wiele języków. Tym co przyniosło książce duży rozgłos była próba zakwalifikowania ich przez media jako “podręcznika terroryzmu” i próby powiązania powieści z zamachem na budynek FBI w Oklahoma City, którego dokonał militarysta Timothy McVeigh a w wyniku którego zginęło 168 osób. Sposób w jaki dokonał on zamachu, użycie ciężarówki z materiałami wybuchowymi i zostawienie jej w podziemnym parkingu biurowca obrazowało podobną misję antysystemowego podziemia w Dziennikach Turnera. Mimo wielu niedociągnięć teorii jakoby Dzienniki były inspiracją i zawierały wskazówki dla McVeigh’a, jest ona powtarzana do dziś przez systemowe media. Początkowe metody działania opisanych w książce rewolucjonistów były również podobne do działalności The Order w latach ‘80, co wzmocniło zainteresowanie książką, której media przypisały inspiracje dla członków tej grupy.
Mimo że książka była przez pewien czas zakazana w USA, i że nie jest ogólnie dostępna sprzedała się w ilości ponad miliona kopii na całym świecie. Przyczyniła się ona do wzrostu popularności Sojuszu Narodowego i jego przywódcy. Był on wymieniany przez organizacje żydowskich suprematystów jak Liga Przeciw Zniesławieniu jako jeden z największych “piewców nienawiści” “największe zagrożenie”, zagrożenie możliwością przebudzenia się białej społeczności Ameryki. Amerykańscy aktywiści zgodnie podkreślają wkład dr Pierce’a w rozwój białej aktywności w USA określając go mentorem i inspiracją dla nich.
Dr Pierce zawsze wierzyl że muzyka jest bardzo dobrym nośnikiem idei, w tym celu nabył on  założoną w 1993 przez George’a Erica Hawthorne “Burdi” wytwórnie płyt Resistance Records. Późniejszy zdrajca Burdi był też pierwszym redaktorem magazynu Resistance. Wytwórnia poprzez kłopoty podatkowe i pobyt Burdiego w więzieniu podupadła, przeciwko niej toczyła się również sprawa o “propagowanie nienawiści” w Kanadzie. Dr Pierce wraz z Toddem Blodgetem kupili część udziałów wytwórni, którą zarejestrowano w Waszyngtonie. Po krótkim czasie William Pierce odkupił wszystkie udziały i Resistance Records stała się własnością National Alliance, którego główna siedziba znajdowała się już wtedy w Hillsboro. Resistance nabył również mniejszą szwedzką wytwórnie Nordland Records.
Ostatnie lata życia dr William Pierce spędził w zachodniej Virginii, gdzie do końca prowadził audycje ADV, prowadził wydawnictwo National Vanguard Book i Resistance. Ostatni miesiąc życia spędził z nim Robert S Griffin, który jest autorem biografii lidera NA pt. “Sława czynów zmarłego człowieka”. Po walce z rakiem dr William Luther Pierce zmarł 23 czerwca 2002 roku po niemal 36 latach walki o lepszą przyszłość białej rasy. Jego miejsce na stanowisku przewodniczącego National Alliance zajął aktywista tej grupy Erich Gliebe, jest również redaktorem Resistance Magazine i byłym zawodowym bokserem występującym pod pseudonimem Aryan Barbarian.
Po śmierci dr Pierce’a pojawiły się głosy zż Sojusz Narodowy nie będzie już taki sam, jego wrogowie chcieli zobaczyć jego upadek, jednak poprzez aktywność jego działaczy organizacja cały czas jest największa grupa skupiającą białych aktywistów w USA.
“Nikt nie widział bardziej przejrzyście zagrożen dla egzystencji naszych ludzi niż William Pierce. Nikt nie wkładał tyle sił w opieranie się ludobójczemu planowi naszych wrogów niż William Pierce.(…) Rasowe przetrwanie jest absolutnie konieczne, Jest czymś bez czego idee Williama Pierce’a byłyby niczym. Podkreślanie prawa europejczyków do przetrwania oraz tworzenie witalnej i rosnącej organizacji aby o to prawo walczyła wystarczyło by uczyniono z Williama Pierce’a potężnego wroga. Dla jego przyjaciół i towarzyszy jego wielki cel był wystarczającym powodem by być lojalnym wobec niego przez całe życie. Ale zrozumienie rasowego przetrwania, rasowej kontynuacji czy nawet rasowej nieśmiertelności jest tylko wstępem do zrozumienia zamysłów Williama Pierc’e, czynów Williama Pierce’a” – powiedział po jego śmierci jego przyjaciel i współzałożyciel ADV Kevin Alfred Storm.
William Luther Pierce był bez wątpienia jednym z najlepszych liderów jacy działali w USA i może stanowić wzór aktywności, uporu i ciężkiej pracy na rzecz białych ludzi i ich przetrwania. R.I.P.

%d blogerów lubi to: